"Белите" поведоха в мача (4:2 и 6:3), след което домакините изравниха и обърнаха. След осмата точка обаче монтанчани поеха изцяло инициативата и не допуснаха особена съпротива.

Във втората част домакините взеха лека преднина, след което играта тръгна точка за точка. Постепенно състезателите от Монтана увеличиха преднината си и поведоха с 2:0 гейма.

В третия гейм волейболистите на Даниел Пеев дръпнаха с 9:1 и до края бяха пълен хегемон, записвайки чиста победа.

Най-резултатен бе Димитър Калчев с 14 точки (2 аса, 3 блока, 64% ефективност в атака, 17% перфектно и 39% позитивно посрещане - +12).

Жулиен Георгиев добави 13 точки (2 аса, 1 блока, 63% ефективност в атака - +12).

Капитанът Радослав Попов се отличи с 11 точки (2 аса, 1 блок, 47% ефективност в атака, 17% префектно и 33% позитивно посрещане - +5).

За Славия Апостол Боянов записа 11 точки (1 блок, 40% ефективност в атака, 17% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Монтана е на 5-ата позиция във временното класиране с 34 точки (12 победи, 4 загуби), “белите” са 12-и с 15 точки (5 победи, 10 загуби).

В следващия 17-и кръг Монтана гостува на Марек Юнион Ивкони в Дупница на 1 март, Славия е домакин на Ботев (Луковит).

Източник: sportal.bg