Възпитаниците на треньора Даниел Пеев започнаха ударно и още в началото поведоха със 7 точки разлика. Серия от непредизвикани грешки обаче позволиха на домакините да направят обрат и да затворят гейма на 22 т. Във втората част монтанчани бяха догонващи, но в края намалиха грешките и изравниха след 25-23. В края на третия гейм гостите имаха преднина от 4 точки - 20-16, но се провалиха . Със стабилна блокада „червените” обаче стигнаха до успех с 25-23. Монтана намали грешките, взе четвъртия гейм и прати мача в тайбрек. В него и опитът си каза думата и ЦСКА записа успех с 15:8. Христо Цветанов бе най-полезен за победителите с 21 точки (6 блока, 2 аса и 59% ефективност в атака). Венцислав Георгиев добави още 20 точки (2 аса и 46% ефективност в атака) за успеха на ЦСКА. Въпреки, че отново игра с контузия на кръста, Кирил Клец пак бе най-резултатен за Монтана - 18 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака). Борис Наков (1 блок и 74% ефективност в атака) и Иван Латунов (2 блока, 1 ас и 63% ефективност в атака) завършиха с 15 точки за гостите.

ЦСКА – Монтана 3:2 (25:22, 23:25, 25:22, 23:25, 15:8)

ЦСКА: Пламен Шекерджиев 14, Христо Цветанов 21, Красимир Гайдарски 8, Ивайло Стефанов 11, Венцислав Георгиев 20, Владимир Станков 6 (Тодор Костов 1, Стефан Стоянов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Александър Попов.

Монтана: Златко