Гостите взеха без особени усилия първия гейм с 25:21. Те тръгнаха силно и във втория и доминираха до 14-10, но след това намалиха темпото и отстъпиха инициативата на съперника си. По същия сценарий протече и третата част. Решителната четвърта започна под диктовката на Монтана, която продължи до средата на гейма, последва силна серия на домакините и те отново успяха да направят обрат.

Диагоналът Жулиен Георгиев се отличи с 19 точки (3 блока и 43% ефективност в атака) за Монтана. Радослав Попов добави 14 т. (48% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане), с една по-малко от него мача завърши Мартин Кръстев (2 блока и 92% ефективност в атака). Над всички в мача бе Спас Байрев, който заби впечатляващите 37 точки (5 аса, 3 блока и 54% ефективност в атака).

Пирин (Разлог) - Монтана 3:1 (21-25, 28-26, 28-26, 25-23)

Пирин: Любомир Агонцев, Спас Байрев 37, Петър Петров 17, Александър Симронов 7, Васил Атанасов 5, Костадин Гаджанов 7 (Константин Нечев, Виктор Копанаров-либеро). Треньор: Благовест Катранджиев.

Монтана: Максимилиан Талер 4, Жулиен Георгиев 19, Радослав Попов 14, Георги Елчинов 10, Стефан Чавдаров 9, Мартин Кръстев 13 (Любослав Симеонов 1, Стефан Георгиев, Виктор Рамон 3, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Симеон Иванов, Илиян Георгиев.

Зала: „Септември“-200 зрители.