Русенци започнаха по-добре мача и взеха първия гейм. След това възпитаниците на треньора Даниел Пеев намериха верния ритъм и поведоха с 2:1. В четвъртата част домакините отново бяха по-концентрирани и изпратиха двубоя в тайбрек. В него монтанчани се откъснаха с 12:9 точки, но допуснаха съперникът им да направи обрат и да поведе с 14:13. Благодарение на по-големия си опит обаче гостите затвориха гейма при 18:16.

Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за Монтана с 24 точки (4 аса, 3 блокади), с по две по-малко от него мача завършиха Златко Кьосев (1 ас) и Виталий Бондар (1 ас, 4 блокади). За Дунав Данаил Милушев бе най-полезен с 24 точки.

Дунав (Русе) - Монтана 2:3 (25:22), (17:25), (20:25), (25:21, 16:18)

Дунав: Васил Атанасов 5, Милен Минчев 6, Ангел Павлов 18, Константин Нешев 3, Костадин Стойков 17, Даниел Милушев 24 (Владимир Христов 4, Цанко Цанков, Евгени Григоров, Васил Антов-либеро). Треньор: Петър Шопов.

Монтана: Иван Латунов 1, Виталий Бондар 22, Златко Кьосев 22, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 5, Аспарух Аспарухов 24 (Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Симеон Иванов, Мартин Янакиев

Зала "Арена Монбат" - Монтана: 400 зрители.