След като загубиха първия гейм монтанчани изиграха страхотно втория, който затвориха при 25:11 точки. Двата отбора си размениха по още един гейм и изпратиха мача в тайбрек. В него момчетата на треньора Даниел Пеев отново бяха на ниво, поведоха с 6:2, а след това и с 11:5, за да ликуват заслужено с 15:8.

Украинецът Виталий Бондар бе най-резултатен за победителите с 23 точки (2 аса, 3 блокади), финландският диагонал Анти Пойкела добави 20 т. (4 аса) за успеха на Монтана. Националът Велизар Чернокожев отбеляза с 21 т. (1 ас, 1 блокада) за Добруджа.

Добруджа - Монтана 2:3 (25:19, 11:25, 25:21, 22:25, 8:15)

Добруджа: Димитров 2, Чавдаров 11, Иванов 7, Антоник 10, Кондев 8, Чернокожев 21 (Костадинов 5, Николов, Тодоров - либеро, Василев - либеро).

Монтана: Латунов 12, Бондар 23, Кьосев 16, Пойкела 20, Андриевский 2, Наков 4 (Чавдаров, 1, Пенев, Иванов - либеро, Петров - либеро).

Зала "Добротица” - Добрич: 1 400 зрители.