Пред 400 зрители в зала "Младост” домакините успяха да затруднят посрещането на съперника със силен сервис и взеха първия гейм с 25:22 точки. Водени от бившия национал Боян Йорданов гостите изравниха след успех във втория гейм с 25:23. Третата част Монтана изигра много дисциплинирано и я затвори при 25:17 точки.

Отборът на Фойникас водеше през цялото време в четвъртия гейм. Монтанчани обаче успяха да стопят разлика от три точки и да изравнят за 21:21. Последваха нови две точки за гръцкия тим и когато всички в залата очакваха тайбрек, домакините показаха характер и спечелиха гейма, а с това и мача.

17-годишният тийнейджър Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за Монтана с 20 точки, Златко Кьосев завърши мача с 18 т. Диагоналът на гостите Боян Йорданов се отличи с 23 точки.

Реваншът е на 31 януари, като в него при победа на домакините с 3:0 или 3:1 ще се играе златен гейм.