Двата отбора направиха една страхотна битка като монтанчани заложиха на агресивния сервис и затвориха първия гейм след ас на Златко Кьосев. Във втория ситуацията не се промени, но гостите намалиха грешките и изравниха. В третата част домакините водеха през цялото време и отново излязоха напред.

Бургазлии успяха да изравнят не и без помощта на съдията Петър Харизанов. В тайбрека Нефтохимик се дръпна с 3:0, но Монтана не се предаде и изравни - 6:6, а след това изпусна отлична възможност да излезе напред. Това сякаш бе ключовият момент в мача, а до края бургазлии не изпуснаха инициативата.

Виталий Бондар отбеляза 23 точки (3 аса) за Монтана, със 17 т. (3 аса) се отличи Златко Кьосев. Николай Учиков завърши с 24 точки (1 блокада) за Нефтохимик, Георги Петров добави 16 т. за успеха на гостите.

Монтана - Нефтохимик (Бургас) 2:3 (25:23, 22:25, 25:22, 21:25, 10:15)

Монтана: Иван Латунов 15, Виталий Бондар 23, Златко Кьосев 17, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 11, Аспарух Аспарухов 14 (Тодор Вълчев 2, Леон Тончев, Денимир Димитров, Кристиян Петров - либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Нефтохимик: Георги Братоев 6, Денис Кирягин 5, Илия Пенков 7, Николай Учиков 24, Георги Петров 16, Теодор Тодоров 12 (Ален Джорджевич 3, Николай Къртев 2, Теодор Салпаров - либеро, Калоян Ставрев - либеро). Треньор: Николай Желязков.

Съдии: Петър Харизанов, Мартин Янакиев.

Зала "Младост" - гр. Монтана: 800 зрители.