Гостите водеха почти през цялото време на втората част и изравниха - 1:1 гейма, след успех с 25:22 точки. В третата монтанчани доминираха и я спечелиха леко с 25:16. Четвъртият гейм бе доста оспорван, столичани се откъснаха с три точки, но след атака на Кьосев, единична блокада на Иван Латунов и мощен ас на Стефан Чавдаров, резултатът бе изравнен 16:16. Последва нова размяна на точки до 22:22, а финалната атака на Монтана завърши с единичен блок на Чавдаров.

Аспарух Аспарухов бе най-полезен за победителите с 23 точки (2 блока, 2 аса, 56% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане), с които стана топ реализатор на двубоя. Украинският диагонал Виталий Бондар завърши с 20 т. (5 аса, 1 блок и 47% ефективност в атака). За Левски Гордан Люцканов се отличи със 17 точки.

Монтана - Левски 3:1 (28:26, 22:25, 25:16, 25:22)

Монтана: Сергей Андриевский, Виталий Бондар 20, Аспарух Аспарухов 23, Златко Кьосев 14, Иван Латунов 8, Стефан Чавдаров 13 (Тодор Вълчев 5, Денимир Димитров, Мартин Пенев, Кристиян Петров - либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Левски: Делчо Раев 1, Смилен Мляков 11, Гордан Люцканов 17, Иван Петров 7, Теодор Богданов 12, Марк МакГивърн 5 (Трифон Лапков 5, Милослав Димов, Ивайло Лалов - либеро, Дамян Колев - либеро). Треньор: Владимир Николов.

Съдии: Доброслав Добрев, Симеон Иванов.

Зала "Младост" - Монтана: 800 зрители.