В първия гейм двата отбора непрекъснато си разменяха водачеството, а гостите стигнаха до успех след като изоставаха с 20:22 точки. Монтанчани намалиха грешките във втория и го затвориха на 21 т. Последва необясним срив в играта им и Пирин се възползва по най-добрия начин от това и се наложи с категоричното 25:17.

Със същия резултат Монтана стигна до успех в четвъртия гейм и двубоят трябваше да се реши с тайбрек. В него домакините бяха на ниво, доминираха във всеки един показател и заслужено ликуваха с 15:7.

Украинският диагонал на победителите Виталий Бондар стана топ реалиатор на срещата с 34 точки (4 блока, 2 аса и 61% ефективност в атака). Страхотен мач за Монтана направи завърналият се след контузия Златко Кьосев 24 точки (2 блока, 3 аса, 66 процента ефективност в атака и 38 процента позитивно посрещане).

За Пирин Йордан Желязков се отличи с 22 точки (2 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака).

Монтана - Пирин (Разлог) 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7)

Монтана: Иван Латунов 12, Виталий Бондар 31, Златко Кьосев 24, Сергей Андриевский 4, Стефан Чавдаров 7, Мартин Пенев 2 (Леон Тончев 4, Денимир Димитров, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Пирин: Радослав Попов 4, Йордан Желязков 22, Георги Елчинов 13, Петър Бъчваров 12, Любомир Телкийски 4, Костадин Гаджанов 7 (Благовест Катранджиев 6, Мартин Кръстев 1, Петър Петров, Христо Клев-либеро, Виктор Капаранов-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Харизанов, Георгиев.

Зала "Младост" - Монтана: 250 зрители.