Срещата започна равностойно, но в средата на първата част домакините наложиха превес и я затвориха на 18 точки. По същия сценарий се разви в вторият гейм. Третият вървя точка за точка до 13:13, след което монтанчани се откъснаха с 18:15, но загубиха инерция заради разправии със съдиите и гостите използваха това и се върнаха в мача след успех с 25:23. Интрига имаше и в началото на четвъртия гейм, но след това Монтана си върна увереността и стигна до заслужен успех.

Разпределителят на монтанчани Денимир Димитров бе избран за най-полезен MVP играч на мача. С 20 точки (2 аса, 4 блокади) капитанът Тодор Вълчев бе най-резултатен за победителите. Полският диагонал Миколай Сърнечки се отличи с 18 точки (1 ас, 3 блокади), Тодор Костов завърши с 15 точки (1 ас, 5 блокади). За Добруджа Жулиен Георгиев се отчете със 17 точки, 12 добави Димитър Маринков (1 ас).

Победата изкачи Монтана 2003 на четвърто място във временното класиране. Следващия петък, 29 ноември, северозападният тим гостува на Арда (Кърджали).

Монтана 2003 - Добруджа (Добрич) 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:19)

Монтана 2003: Тодор Вълчев -кап. 20, Радослав Попов 9, Тодор Костов 15, Миколай Сърнечки 18, Стефан Чавдаров, Денимир Димитров 3 (Димитър Калчев, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Красимир Гайдарски 4, Александър Кордев 11, Иван Станев 4, Пламен Шекерджиев 11, Жулиен Георгиев 17, Димитър Маринков-кап. 12 (Иван Петров 1, Алекс Николов 1, Йордан Пеев, Иван Крачев, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Пламен Христов.

Съдии: Александър Виналиев, Борислав Йорданов.

Зала "Младост" - Монтана: 500 зрители.