В първия гейм Левски доминираше и го затвори при 25:18 точки. Във втория монтанчани поведоха с 4:0 и поддържаха интригата до 17:20, когато в игра влезе най-новото попълнение в състава на "сините" Димо Димов, който записа два аса и Левски поведе с 2:0 гейма.

Третата част бе най-оспорвана и вървеше точка за точка. Монтана направи няколко страхотни отигравания в защита, а в атака Златко Кьосев и Виталий Бондар бяха трудно разгадаеми за съперника. При резултат 21:21 от щаба на Левски оспорваха съдийско решение, точката за Монтана не бе зачетена и в крайна сметка столичани стигнаха до успех с 25:23.

Днес от 18:30 часа Левски се изправя срещу домакините от Хебър (Пазарджик) във втория полуфинал, а в първия играят Добруджа (Добрич) - Нефтохимик (Бургас).

Монтана: Аспарух Аспарухов, Златко Кьосев, Сергей Андриевский, Виталий Бондар, Иван Латунов, Стефан Чавдаров (Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Левски: Марк Макгивърн, Теодор Богданов, Делчо Раев, Смилен Мляков, Трифон Лапков, Иван Петров(Ивайло Лалов-либеро). Треньор: Владимир Николов.

Зала "Васил Левски" - Пазарджик: 800 зрители.