И в двата състава отсъстваха ключови футболисти. Символичните домакини трябваше да се справят без своя плеймейкър Красимир Георгиев, а гостите без основния си реализатор Цветелин Анжелов. От получения резултат най-доволен остана отборът на Бойчиновци, който ще зимува като есенен първенец в класирането.

Двубоят започна без предварително проучване, а Вихър нанесе два удара само в разстояние на четири минути. В 21-та мин. Евелин Петков-Ечи с шут от границата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на Петко Петков-Перуци. Четири по-късно Боби Симеонов засече с глава центриране от ляво и покачи. В 41-та мин. авторът на първия гол игра с ръка в наказателното поле, но вратарят Даниел Първанов хвана удара от бялата точка на Александър Димитров.

Второто полувреме започна с натиск на Пъстрина и в 58-та мин. Денис Стоянов намали стоповен удар от 30 метра. Последваха опасни ситуации за гол и пред двете врати, но такъв падна чак в добавеното време. Във втората минута на 4-минутното продължение грешникът за изпуснатата дузпа Александър Димитров бе най-съобразителен при едно разбъркване пред вратата на домакините и изпрати топката в мрежата за крайното 2:2.

Вихър (Николово) - Пъстрина 2012 (Монтана) 2:2

Вихър: Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Светлин Томов, Мартин Симеонов, Стелиян Николов, Евелин Петков, Бисер Ефремов, Боби Симеонов, Филип Илиев, Денислав Езекиев, Кристиян Методиев-кап. (Борислав Борисов, Антон Ценков, Станислав Ефремов, Милен Заков, Николай Христов, Мартин Лазаров, Мирослав Въглярски).

Пъстрина: Петко Петков-кап., Христо Христов, Тодор Костов, Тони Тодоров, Борислав Михайлов, Иван Иванов, Любомир Тодоров, Галин Славчев, Мартин Истатков, Деян Петров, Александър Димитров (Георги Райчев, Андрей Николов, Денис Стоянов).

Голмайстори: 1:0 Евелин Петков (21), 2:0 Боби Симеонов (25), 2:1 Денис Стоянов (51), 2:2 Александър Димитров (90+2).

Главен съдия: Емилиян Тодоров.

Асистенти: Веселин Найденов, Тодор Валериев.

Спортен комплекс "Огоста” - Монтана: 50 зрители.