След силно първо полувреме, мездренчани се оттеглиха на почивката с 3 гола аванс и резултат 19:16.

Втората част на двубоя премина изцяло под диктовката на локомотивци, които през цялото второ полувреме водех с по 4-5 гола разлика.

След края на двубоя, в протокола, случайно или не, през всички 60 минути се оказа, че няма отсъдено нито един 7- метров наказателен удар.,Оказа се обаче, че в протокола са записани- 2. За за домакините обаче бяха отсъдени цели пет. Не бяха спестени и 2-минутните наказания за „червено-черните” – 7, срещу 2 за хасковлии.

Така след оспорвана и динамична игра, в последната минута на драмата домакините от хасково „успяха” да изравнят и отбележат победния гол.

Мездренските „железничари“играха в следния състав: Деян Василев, Теодор Ангелов, Илиян Младенов, Божидар Симеонов, Валентин Гачев, Никола Кръстев, Владислав Андреев, Александър Буров, Кристиян Георгиев, Петър Ганев, Габриел Георгиев, Георги Вълков.

В следващия 8 –ми кръг, двубоят Локомотив Мз – НСА е анулиран, поради отказ на студентите от първенството.

След 7-я кръг начело във временното класиране се изкачи отборът на Осъм – Ловеч.