© okzhetpes.kz

Цецо Генков влезе в игра в 69-ата минута на мача на мястото на Александър Козлов. Единственият гол в мача падна в добавеното време, когато защитникът на гостите Сергей Кейлер игра с ръка в наказателното поле и главният рефер посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата бившият черногорски нападател на ЦСКА Стефан Николич бе точен за победното 1:0.

За отбора на Стойчо Младенов, който е новак в групата, успешен дебют направи Матиас Курьор, познат у нас с изявите си в Черно море (Варна) и Локомотив (Горна Оряховица).

Иртиш (Павлодар) на Димитър Димитров-Херо спечели също инфарктно в последната минута домакинството си на Акшаик (Урал) с 1:0, а шампионът Астана на Станимир Стоилов загуби с 0:3 гостуването си на Ордабаси (Шимкент).

Във втория кръг Окжетпес гостува на Кайрат (Алмати). Двубоят е в неделя, 12 март, от 16:00 часа местно време на централния стадион в бившата столица на Казахстан. Мачът ще бъде предаван директно от телевизионния канал Kazsport: http://kazsporttv.kz/

Вижте видео от срещата Кайсар - Окжетпес 1:0