На 4 март в спортна зала „Неврокоп Арена“ малките хандбалисти се изправиха срещу връстниците си от „Сливница“, „Интер“ (Благоевград) и „Пирин 64“ (Гоце Делчев).

Мездренските „железничари“ загубиха срещите с „Пирин 64“ и „Интер“ съответно с 2:16 и 8:17. Най-оспорван бе двубоят със „Сливница“, който на почивката бе в полза на „Локомотив“ – 6:3. През втората част обаче противникът бе по-точен и мездренчани загубиха мача с 8:11.

Припомняме, че в първия турнир от зоналния шампионат в тази възраст, който се проведе в „Арена Сливница“, подрастващите хандбалисти на мездренския клуб се наложиха над своите връстници от „Интер“ (Благоевград) със 17:15, а в другия си двубой от турнира малките „железничари“ допуснаха поражение от „Пирин 64“ (Гоце Делчев) с 18:6.

Така след първите два турнира „Локомотив“ заема четвъртото място във временното класиране с актив от 2 точки и голова разлика 41:77. Лидер е съставът на „Пирин 64“ с 10 точки и голово съотношение 89-36. Втори и трети с равен брой точки по 4 са съответно „Интер“ (73-67) и „Сливница“ (57-72).

Следващият турнир ще бъде на 25-ти март в Благоевград, а мездренският „Локомотив“ ще бъде домакин на четвъртия турнир, който ще се проведе в залата на СУ „Иван Вазов“, на 8-ми април.