© bgathletic.com

Много силно бягане на 1500 м направи Митко Ценов, който отново беше без конкуренция и финишира пръв с време 3:47.54 мин. Така той остана само на 41 стотни от секундата от своето лично постижение в тази дисциплина (3:47.13 мин.) от 2014 г. и на около 8 секунди от изключително високия норматив за участие на Световното първенство в зала в Бирмингам през март (3:39.50 мин), който е и под националния рекорд на България на Евгени Игнатов (3:41.7 мин.), датиращ от далечната 1981 г.

Сребърния медал заслужи неговият съотборник Иво Балабанов с 3:51.61 мин., а трети се нареди Мартин Проданов (СК Актив 2013 - Пловдив) с 3:52.14 мин.

На 800 м Митко Ценов също защити своята титла от м. г. В оспорвана битка той заслужи златния медал като пробяга дистанцията за 1:53.10 мин., което е негово лично постижение в кариерата му в тази дисциплина в зала. Втори финишира Алекс Василев (Академик - София) с 1:53.31 мин., а трети - Мартин Проданов (СК Актив 2013 - Пловдив) с 1:53.42 мин.

В деня, в който навърши 34 г., състезаващият се треньор Йоло Николов си направи най-хубавия подарък за рождения ден. В конкуренцията на 37 значително по-млади от него атлети той за втора поредна година (и за пети път в кариерата си) стана шампион на 3000 м, като спря хронометъра на 8:17.78 мин. - резултат, който е само с 90 стотни от секундата по-слаб от неговото лично постижение в тази дисциплина (8:16.88 мин.), регистрирано на Международния турнир "Академик" преди около месец.

Бронзовия медал завоюва неговият възпитаник Иво Балабанов с 8:20.86 мин., което е върхов резултат на 20-годишния благоевградчанин в тази дисциплина. Втори финишира Иван Попов (Берое - Стара Загора) с 8:19.15 мин.

Младата надежда на Атлет (Мездра) Дева-Мария Драгиева (17 г.) се нареди пета при жените на 3000 м с време 10:49.42 мин. и девета на 400 м с 61.47 сек. Шампионка в първата дисциплина стана Диляна Минкина (СКЛА Цвети Кирилова - Кюстендил) с 9:46.52 мин., а във втората - Радостина Стоянова (СК Русе Кар Мотор Спорт) с 55.06 сек.