Рая Лалова
Рая Лалова © Ивелин Солаков, BGatletic

Един златен и два сребърни медала завоюваха подрастващите състезатели на СК Атлет (Мездра) в 13-ото издание на лекоатлетическия турнир „Децата на София”, който се проведе на националния стадион „Васил Левски” в столицата. В двудневната надпревара се включиха повече от 600 деца от цялата страна на възраст от 5 до 16 години.

Два медала - златен и сребърен, спечели новата надежда на мездренската лека атлетика - Рая Лалова. Възпитаничката на треньора Дилян Маринов бе най-бърза при момичетата под 16 г. в своята коронната дисциплина 800 м с постижение 2:30 мин. На 400 м тя се нареди втора с време 60.85 сек., финиширайки само на 1 стотна след победителката Николина Чолакова от столичния клуб „Чендини”.

Третото отличие заслужи Силвия Йолова в трибоя при момичетата под 14 г. Тя се класира на второ място с актив от 178 т. Силвия записа 8,5 сек. в спринта на 60 м, 4,41 м в скока на дължина и 1:55.08 мин. в бягането на 600 м. Пети резултат в трибоя даде Мария Панталеева, която събра актив от 164 т.

Също пета, но в бягането на 800 м. при момичетата под 16 г., е Цвети Герчова, а Иван Драгановски е осми в същата дисциплина при момчетата.

На 21 и 22 април Рая Лалова ще представя България на международен турнир в турския град Коня. Двукратната републиканска шампионка за тази година ще стартира на 800, 1500 м и в щафетата 4х100 м.