Домакините от Мездра бяха по-активният състав на терена и закономерно стигнаха до трите точки.

Натискът на „железничарите“ даде резултат в 13-та минута, когато Александър Лазаров откри с диагонален удар.

Осем минути по-късно Паоло Петков направи самостоятелен рейд по левия фланг и стреля, вкарвайки за 2:0. Неволен асистент за попадението се оказа вратарят на „Локомотив“ – Никълас Петров.

В 25-ата минута деветката на мездренчани бе съборен в пеналта и реферът Илиян Маринов посочи бялата точка. Потърпевшият Божидар Цветков застана зад топката, но ударът му бе париран от вратаря на гостите.

Няколко минути по-късно футболист на „Локомотив“ нацели гредата, а в ответната атака Васил Йотов от „Монолит“ прати кълбото в десния стълб на вратата, пазена от Петров.

Гостите върнаха интригата в мача в 38-ата минута чрез попадение на Рико Ставров. Надеждите им за нещо повече бързо бяха попарени, след като Паоло Петков отбеляза трети гол за домакините.

През втората част „Локомотив“ продължи да диктува случващото се на терена, отбелязвайки още три попадения.

Първо Паоло Петков се разписа за 4:1, оформяйки своя хеттрик, а след това с голове се отчетоха Божидар Цветков и новото попълнение – Ралин Тодоров.

До края на срещата „Монолит“ върна още едно попадение, правейки резултата 6:2.

„Локомотив“: Никълас Петров, Цветомир Тодоров, Владислав Стефанов, Преслав Петров, Валентин Христов, Александър Лазаров, Росен Крумов (к.), Ралин Тодоров, Никола Цолов, Паоло Петков, Божидар Цветков (Валери Докьов, Християн Елисейски, Велислав Данаилов, Митко Стайков, Михаил Иванов, Стивън Докьов)
старши треньор: Владимир Найденов

„Монолит“: Ерик Асенов, Тихомир Петринов, Валентин Танев, Васил Йотов, Зенгин Рашков, Людмил Ивов, Александър Данаилов, Димитър Цветанов, Пламен Радославов, Рико Ставров, Валентин Венциславов (Иван Иванов, Филипо Фикрет, Стивън Димитров, Тони Мирлов, Арсен Асенов, Захари Атанасов, Денислав Маринов)
старши треньор: Борислав Борисов

След този кръг „железничарите“ остават на върха в класирането с 25 точки и голово съотношение 51:11.

В следващия кръг „Локомотив“ приема основния си конкурент за върха в подреждането „Бдин“ (Видин), който загуби двубоя си с „Ботев“ (Враца) с 0:3.

Битката за първото място е навръх Националния празник на България – 3 март, от 15:00 часа.