© СПИСАНИЕ "АТЛЕТИКА"

Николов завърши втори за 38:46 мин, а малко след него финишира и Сенанджи – 38:50 мин. Челната осмица допълниха няколко класни атлети в бяганията на дълги разстояния – Мирослав Спасов (Атлет – Мездра) – 40:55, Владислав Михайлов (Дунав – Русе) – 41:24, Йордан Петров (Атлетик 90 – Луковит) – 41:38, Валентин Вълканов (Тангра – Варна) – 43:31 и Николай Николов (Локомотив – Дряново) 43:32.

При жените убедителна победа взе Елена Димитрова (Локомотив – Дряново) – 52:35 мин. пред Радостина Балова (Русе Кар) 59:02 мин. и Калина Бъчварова (Вая 94 – Бургас) – 1:14:43 ч.

Състезанието започна със стартове на деца от местната община и Карнобат, а Шабан Мустафа традиционно правеше компания на децата по време на бягането.

Кметът на община Сунгурларе д-р Георги Кенов даде стартовете и награди победителите. Мустафа спечели и двете национални титли на планинско бягане през 2021-а година в Челопеч (10 км) и Златица (30 км) в два поредни дни през април и се готви за важни международни стартове в есенния сезон на бегачите.

Сунгурларе трейл рън“ бе планувано за април, но поради ограниченията за масови мероприятия в Бургаска област се отложи за юни.

Община Сунгурларе не веднъж е била домакин на състезания по бягания, сред които и национален шампионат по крос кънтри. Веригата „Рън България“ стартира първото си състезание именно в Сунгурларе през 2018-а година, а в града има и зала на славата на успехите на Шабан Мустафа, която е една от туристическите атракции в региона.

Състезанията от веригата „Рън България“ продължават в Пазарджик (5 септември), Кюстендил (19 септември), София – Студентски град (22 септември), Дряново (15 октомври) и Правец (31 декември – 1 януари 2022).

Източник: atletikabg.com