Преди почивката домакините бяха по-активни и създадоха поредица от опасни ситуации за гол. Първата обаче се разигра пред тяхната вратата, но ударът на Петър Атанасов излезе в аут.
В 14-та мин. Стефан Цонков засече с глава центриране от корнер но вратарят Красимир Костов спаси.
Пет минути по-късно Тони Тасев от фаул би над вратата. Малко след това Иван Михов с меко центриране намери Раян Сенхаджи, който от 2-3 метра не успя да засече, а след това същото сториха Янко Ангелов и Николай Минков. Последваха два пропуска на Минков.

Пет минути след почивката Ботев поведе, след като от фаул Чавдар Ивайлов изпрати топката в мрежата. Секунди по-късно Стефан Каменов майсторски изведе в коридор Александър Башлиев, който копна топката над вратаря, но прехвърли и вратата.

В 61-та мин. пропуск направи и Каменов, изведен сам срещу стража на гостите. В оставащото до края на мача време врачани разиграваха разумно, за да ликуват след последния съдийски сигнал на Станислав Тодоров.

Монтана - Ботев (Враца) 0:1

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 5.Раян Сенхаджи (55-23.Сергей Георгиев, 83-7.Димитър Законов), 6.Янко Ангелов (74-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 4.Радослав Терзиев, 8.Тони Тасев, 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Ботев: 33.Красимир Костов, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев, 9.Даниел Генов, 6.Даниел Гаджев (63-8.Педрп Лагоа), 20.Дориан Бабунски (63-30.Валери Домовчийски), 18.Илия Миланов, 77.Мартин Николов, 10.Петър Атанасов (75-94.Юлиан Ненов), 23.Христо Златински-кап., 17.Чавдар Ивайлов (80-5.Костадин Ничев). Треньор: Тони Здравков.

Голмайстор: Чавдар Ивайлов (50).

Главен съдия: Станислав Тодоров.

Асистенти: Мартин Димитров, Мартин Ангелов.

Жълти картони: Тони Тасев (Монтана); Красимир Костов, Даниел Гаджев, Христо Златински, Юлиян Ненов (Ботев).

Стадион: „Огоста” - без публика.