Двубоят ще се запомни най-вече със скандалното съдийство на главния рефер Александър Марков от Велико Търново, който поряза тотално локомотивци и ги лиши от нещо повече от едната точка на чужд терен. Мездренци поведоха в резултата в 14-ата мин. на мача чрез Кирил Кръстев, който засече центриране от десния фланг на Владимир Найденов за 0:1 - негов пети гол от началото на сезона. До почивката домакините можеха да изравнят резултата - пропуски обаче направиха Альоша Илиев и Велислав Денчев - на два пъти.

Така се стигна до 72-ата минута, когато от 100%-ова засада централният нападател на севлиевци Илиев възстанови равенството - 1:1. Последваха бурни протести от страна на гостите, продължили цели десетина минути, в резултат на което вратарят Веселин Цветковски, капитанът Илия Илиев и Румен Рангелов бяха декорирани в жълто.

Три минути по-късно стражът на „железничарите” Цветковски получи разтежение на бедрото на десния крак след пряк свободен удар, изпълнен от капитана Денчев и напусна принудително терена. Малко преди края на срещата Любослав Петров фаулира откъсващия се Димитър Байдаков и получи директен червен картон, поради което "червено-черните" доиграха мача с 10 души.

ОФК Локомотив (Мездра) игра в следния състав: Веселин Цветковски (75 мин. Боян Данов), Любослав Петров, Браиан Стоянов, Момчил Манчев, Николай Михайлов, Владимир Найденов, Кирил Кръстев, Мирослав Иванов, Валдемар Стоянов (68 мин. Иван Велчев), Илия Илиев - кап. (90+3 Стефан Георгиев) и Румен Рангелов.

В другия двубой, който се игра през почивните дни, Академик (Свищов) и Павликени завършиха наравно - 2:2, в отложена среща от VI кръг на първенството.

Есенен първенец е Спартак (Плевен) с 37 точки, следван от Янтра (Габрово) с 35 и Бдин 1923 (Видин) с 32 т. Топ 6 допълват Вихър (Славяново) с 30, Севлиево с 25 и Ком (Берковица) с 24 т.

Локо (Мездра) ще зимува на осмо място с 22 точки и голова разлика 31:31 - актив, натрупан след 7 победи, 1 равенство и 7 загуби. Със същия точков актив, но с по-лош допълнителен показател (загуба в директния двубой), девети е Ботев (Луковит).

Шампионатът в Северозападната Трета лига ще бъде подновен в края на месец февруари догодина.