Монтанци тръгнаха в атака веднага след началния съдийски сигнал на пловдивския арбитър Владимир Вълков. Николай Цветков-Демона не успя да се възползва от центриране на Тони Тасев след 30 секунди игра, а в 8-та мин. удар на Борислав Балджийски премина покрай лявата греда.

В 52-та мин. вратарят на домакините Марин Орлинов спаси шута от близо на Преслав Боруков, като това бе и единствената опасна ситуация, която гостите имаха в мача. В ответната атака Сергей Георгиев бе спънат в наказателното поле от Яни Пехливанов. Вместо във вратата обаче Балджийски изпрати топката в лявата греда.

В 62-та мин. Божидар Кацаров бе изгонен с червен картон за грубо влизане в краката на Балджийски.

14-минути по-късно и защитникът на Монтана Владимир Айтов видя червения цвят на картона. Три минути преди края на двубоя резервата Ивелин Илиев-Шакири намери Балджийски пред наказателното поле, той преодоля защитник на гостите и стреля, вратарят Анатоли Господинов изби, но при добавката Сергей Георгиев изпрати топката в мрежат, за да попадне миг след това в прегръдките на своите съотборници.

Монтана – Етър (Велико Търново) 1:0

Монтана: 1.Марин Орлинов, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 10.Владимир Айтов, 13.Йордан Йорданов, 20.Димитър Илиев, 8.Тони Тасев (88-24.Преслав И. Петров), 6.Янко Ангелов (59-19.Росен Кръстев, 16.Николай Цветков 82-7.Ивелин Илиев), 21.Борислав Балджийски, 23.Сергей Георгиев (88-2.Валери Христов). Треньор: Никола Спасов.

Етър: 13.Анатоли Господинов, 44.Божидар Кацаров, 24.Георги Купенов, 71.Даниел Пехливанов, 8.Иван Михайлов (72-11.Антон Огнянов), 7.Милчо Ангелов (84-Мариян Иванов), 22.Никола Колев, 6.Пламен Крачунов, 99.Преслав Боруков (67-Иван Скерлев), 20.Яни Пехливанов-кап., 16.Стелиян Добрев (84-Валентин Йосков). Треньор: Тодор Киселичков.

Голмайстор: Сергей Георгиев (87).

Главен съдия: Владимир Вълков.

Асистенти: Александър Атанасов, Христо Хаджийски.

Жълти картони: Владимир Айтов (Монтана); Божидар Кацаров, Никола Колев, Пламен Крачунов (Етър).

Червени картони: Владимир Айтов (76-та мин.-Монтана); Божидар Кацаров, (62-ра мин.-Етър).

Стадион: „Огоста” - 1000 зрители.