Това е вторият медал за Атлет (Мездра) от Националните шампионати в зала, след като вчера Дева-Мария Драгиева стана шампионка на България при девойките младша на 1500 м с постижение 5:02.41 мин. Междувременно Рая Лалова се нареди четвърта на 400 с време 63.41 сек.

"Доволен съм от представянето и на двете състезателки, сподели за MediaNews треньорът Дилян Маринов. Рая направи много добро тактическо бягане днес, а Дева-Мария бе доста уморена след вчерашната победа на 1500 м.”

При юношите старша възраст техният съотборник Иван Драгановски се класира на 11-то място от 25 стартирали състезатели с време 2:14.78 мин. Победител в тази дисциплина е Данчо Робертов (Атлетик 90 - Луковит) с 2:01.68 мин. Вчера Драгановски завърши също 11-ти на 1500 м с 4:44.56 мин.

Добро бягане на 200 м при момичетата под 16 г. направи 13-годишната Силвия Йолова. Тя се нареди 14-та от 65 участнички с постижение 29.07 сек. Шампионка е Изабела Соколова (КЛАСА - София) с 26.49 сек. В спринта на 60 м Силвия Йолова зае 13-то място от 45 състезателки с време 8,60 сек., а победителка стана Мария Симовска (Ивет Лалова Спринт Академия) със 7.96 сек.

При момчетата под 16 г. Павлин Сирашки е 29-ти от 33-ма стартирали на 800 м с 2:40.58 мин. Титлата спечели Минчо Давидов (Тракия - Пловдив) с 2:05.89 мин.