Домакините стигнаха до успеха след обрат в края, в основата на който бе националката Радостина Димитрова. В края на четвъртата част тя наниза две последователни тройки в коша на съперника, а веднага след това добави нови две точки от линията за наказателен удар и отборът и поведе с 68:58. До тогава гостите бяха по-активни, като в един момент преднината им достигна 12 точки.

Радостина Димитрова бе най-резултатната баскетболистка в срещата с 23 точки. Димана Макариева завърши с дабъл за домакините - 13 точки и 11 борби. За Берое Теодора Динева отбеляза 18 точки, с две по-малко от нея Виолина Кочева. След края на мача треньорите и на двата отбора скочиха срещу съдийството.

Монтана 2003 - Берое (Стара Загора) 68:64 (14:16, 15:22, 20:12, 19:14)

Монтана 2003: Виктория Стойчева 7, Цветомира Шаренкапова 9, Габриела Костова 1, Димана Макариева-кап. 13, Христина Иванова 11 (Радостина Димитрова 23, Мария Желязкова 3, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.

Берое: Карина Константинова 3, Теодора Динева 18, Радослава Бъчварова 6, Милена Томова 9, Гергана Иванова 5 (Виолина Кочева-кап. 16, Христина Тютюнджиева 7, Петя Бояджиева, Александра Петрова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Младен Субашлиев, Славчо Нушев, Серафим Петров.

Зала "Младост" - Монтана: 400 зрители.