Представителният отбор на община Мездра стана победител в тристранния турнир по футбол за ученици VII-VIII клас, в който се включиха сборни тимове от общините Мездра, Своге и Нови Искър. Спортната проява се проведе на изкуствения терен на градския стадион „Локомотив” и бе от програмата на XXIII Празници на Искърското дефиле, домакин на които тази година е железничарският град.

В първата си среща селекцията на треньора Иван Георгиев (Саки) разгроми формацията на Нови Искър, съставена от ученици от 170 СОУ „Васил Левски”, с 12:0 (на полувремето 6:0). С четири попадения се отличи Денис Русинов, хеттрик реализира Ралин Тодоров, а по веднъж се разписаха Васко Петков, Иван Марков, Кристиан Кирилов, Тони Христов и най-малкият участник в турнира - 9-годишният Иван Кирилов (Кавани).

В другия двубой представителите на община Своге, съставени от седмокласници и осмокласници от свогенското СОУ „Иван Вазов” и от ОУ „Св. Иван Рилски” - с. Искрец, сразиха тима на Нови Искър с 11:1 (на полувремето 5:0).

В своеобразния финал на турнира отборите на общините Мездра и Своге завършиха наравно - 1:1 (на полувремето 1:0). Иван Марков изведе домакините напред в резултата още в 4 мин. на мача, а 6 мин. след почивката Антонио Петров изравни. Заради по-добрата си голова разлика победител в тристранна надпревара стана мездренският тим.

Шампионите на Искърското дефиле играха в състав: Цветомир Николов, Петромир Петров, Петър Петков, Веселин Цендов, Кристиян Кирилов (кап.), Иван Марков, Ралин Тодоров, Томи Христов, Денис Русинов, Цветомир Тодоров и Паоло Петков (Илиян Иванов, Васко Петков, Кристиян Иванов, Александър Константинов).

Призьорите в турнира получиха купи и грамоти, които им бяха връчени от кмета на общината Генади Събков.