Срещата започна отлично за отбора на Монтана, който още в началото дръпна с 5-0 и въпреки някои спадове взе първия гейм с 26:24. Вторият бе копие на първия, но този път ЦСКА водеше през цялото време. Най-безпроблемен бе третият гейм, който домакините затвориха за 24 минути след убедителното 25:15. В четвъртата част столичани направиха разлика от 12-5, последва изравняване 17-17, но двубоят бе пратен в тайбрек.

Младежкият национал на Русия Кирил Клетс стана топреализатор на мача с 29 точки (1 блок, 3 аса и 53% ефективност в атака). Младежкият национал на България Аспарух Аспарухов пък завърши мача с 26 точки (3 блока, 1 ас, 56 процента ефективност в атака и 29 процента перфектно посрещане). За ЦСКА най-резултатен с 23 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) бе Венцислав Георгиев. Тази вечер от 18.30 часа двата отбора излизат отново един срещу друг в зала „Младост”. Играе се до три победи.

Монтана - ЦСКА 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13)