Преди почивката по-активният отбор бе този на домакините, които създадоха няколко изгодни положения за гол, но не успяха да ги реализират. Още в 6-та мин. шут на Янко Ангелов бе избит от вратаря Красимир Костов. Малко след това Николай Минков бе изведен от Тони Тасев вляво от вратата, но отново Костов спаси. Най-чистото положения мотнанци изпуснаха в 43-та мин. Тогава след атака от дясно на Тасев, последва центриране към Билал Бари, който насочи топката към вратата, там защитникът на домакините Илия Миланов изби, но тя попадна у Борислав Балджийски, който от няколко метра я изпрати в лявата града. Противно на логиката врачани откриха резултата в време, когато след центриране на Том Димитър Буров бе оставен непокрит на далечната греда и вкара за 1:0.

След почивката Ботев заигра със самочувствие и в 58-та мин. удвои преднината си. Разиграване между Том и Петър Атанасов завърши с пас към Даниел Генов и капитанът на домакините изпрати топката в горния десен ъгъл на Благой Макенджиев. Монтана тръгна по-смело в атака, но Минков, Бари и Тасев изпуснаха да се разпишат. Със спечелените три точки в дербито Ботев измести от седмото място Монтана.

Ботев (Враца) – Монтана 2:0

Ботев: 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н’Диайе, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 14. Димитър Буров, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов-кап. (90-19. Ивайло Михайлов), 8. Педро Лагоа (46-28.Христо Златински), 10. Петър Атанасов (66-94.Юлиян Ненов), 88. Том (74-6. Даниел Гаджев). Треньор: Антон Здравков.

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 10. Владимир Айтов (68-23. Сергей Георгиев), 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев-кап. (86-22. Стефан Каменов), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков, 9. Билал Бари (81-7. Ивелин Илиев). Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Димитър Буров (45+1), 2:0 Даниел Генов (58).

Главен съдия: Станислав Тодоров.

Асистенти: Георги Дойнов, Мартин Димитров.

Жълти картони: Даниел Гаджев (Ботев); Йордан Йорданов (Монтана).

Стадион: „Христо Ботев”-2200 зрители.