В събота се изиграха четири двубоя от 7-мия кръг в "А" областната гупа на Врачанско. В три от тях участваха отбори от община Мездра. Най-интригуващият сблъсък бе в Криводол между Ботев и Околчица. Дербито започна добре за домакините, които поведоха с 1:0. Остро центриране на Емануил Димитров-Чарли доведе до автогол на Милко Гергов. Двубоят бе равностоен до почивката.

В средата на първата част моравчани останаха с човек по-малко. Главният рефер Росен Гановски изгони Боян Цеков-Доктора и показа жълт картон на Красимир Каменов-Бастен заради стълкновение помежду им.

В началото на второто полувреме численото равновесие на терена бе изравнено. Каменов задържа Радослав Георгиев в пеналта, последва втори жълт картон за защитника и дузпа, реализирана от Цветомир Ралков за 1:1.

Околчица направи пълен обрат, след като Цветослав Божинов-Гигса засече центрирането на Владимир Ангелов на празна врата за 1:2. Цветан Николов-Бербатов с глава да уби интригата в мача, вкарвайки за 1:3 след пас на Божинов. Малко след това криводолчани останаха с 9 души. Александър Аврамов пое преждевременно към съблекалните заради втори жълт картон. Комбинация между Божинов и Ралков доведе до крайното 1:4.

Скала (Зверино) завърши наравно 0:0 при гостуването си на Миньор 2005 в Згориград. Гостите имаха преимущество на терена, но не успяха да реализират положенията си срещу последния отбор в класирането, който записа първа точка в първенството.

Другият тим от Искърското дефиле Скала 2015 (Оселна) също направи реми 0:0 при визитата си на Монолит (Манастирище). Срещата се игра на стадиона в с. Краводер.

Искър 1923 (Роман) спечели убедително срещу Балкански (Михайлово). Домакините поведоха с 3:0 през първото полувреме. На почивката гостите си заминаха. СК на ОС на БФС във Враца ще присъди служебна победа с 6:0 за романчани.

Останалите три мача от кръга са днес. От 16:00 ч. играят Ботев (Рогозен) - Локо (Мездра), Дунав 2016 (Селановци) - Манастирище и Огоста (Хайредин) - Строител (Кунино).