Гостите започнаха по-активно мача и напълно логично първи поведоха в резултата. В 30-ата мин. Филип Илиев засече центриране от десния фланг и изведе "черните пантери” едни гърди напред - 0:1, а 8 минути по-късно с неспасяем далечен изстрел Тодор Костов покачи на 0:2.

Ключов момент в мача се оказа принудителното напускане на терена малко преди почивката на опитния страж и капитан на Пъстрина Петко Петков, който скъса кръстни връзки на дясното коляно и това наложи на вратата да застане полеви играч. Секунди преди антракта Иван Иванов изникна зад отбраната на гостите след една силно изритана напред топка от вратаря Николай Илиев и намали на 1:2.

В 70-ата мин. Радослав Георгиев отправи удар към вратата на противника, топката рикошира в тялото на Цветан Николов-Бербатов и спря в мрежата - 2:2. Пет минути по-късно Николов засече с глава центриране от статично положение на Вангел Вангелов за 3:2. Секунди по-сетне обаче с коварен изстрел от границата на пеналта Андрей Емилов възстанови равенството - 3:3.

В 78-ата мин. Радослав Георгиев бе фаулиран в наказателното поле и главният рефер Илиян Маринов посочи бялата точка. При изпълнението на дузпата Вангел Вангелов хладнокръвно се разписа за 4:3. Крайното 5:3 оформи Боян Цеков-Доктора пет минути преди края на редовното време, възползвайки се от извеждащ пас на Вангелов.

Околчица (Моравица): Николай Илиев, Владимир Ангелов, Цветомир Ралков, Радослав Георгиев, Цветослав Божинов (кап.), Боян Цеков, Вангел Вангелов, Иван Иванов, Цветан Николов, Петър Иванов и Георги Янев;

Пъстрина 2012 (Монатана): Петко Петков (кап.), Цветан Георгиев, Денислав Петров, Тони Тодоров, Борислав Михайлов, Иван Иванов, Тодор Костов, Галин Славчев, Александър Димитров, Теодор Георгиев и Филип Илиев.