Лидерът Околчица (Моравица) победи с 0:2 като гост Скала (Зверино) в регионалното дерби от 24-ия кръг на първенството по футбол във врачанската „А” областна група. С този ценен успех навън тимът на Коно Жилковски даде сериозна заявка за втора поредна година да спечели титлата. Петър Иванов и Цветан Николов-Бербатов с глава вкараха головете за моравчани. Зверинчани застрашиха опасно само веднъж вратата на Пламен Маринов от фаул през първата част, но стражът спаси.

Мездренският Локомотив 1929 се наложи с 0:4 при гостуването си на Ботев (Рогозен). Николай Ганчев откри резултата в 24-ата мин. До почивката се разписаха Ангел Петров в 40-ата и Костадин Пилитов в 44-ата мин. Павлин Димитров бе точен в началото на втората част за крайното 0:4.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Чавдар (Бяла Слатина) - Ботев (Криводол) 0:1, Искър (Роман) - Монолит (Манастирище) 2:2, Дунав 98 (Селановци) - Манастирище 2:2, Огоста (Хайредин) - Строител (Кунино) 6:1 и Миньор (Згориград) - Балкански (Михайлово) 2:2.

В класирането, два кръга преди края на шампионата, води Околчица с 59 точки и мач по-малко, пред Ботев (Криводол) с 55 и Локо 1929 с 52 и два мача по-малко.

Утре от 18.00 часа в Мездра ще се играе отложената дерби-среща между Околчица и Локо 1929.