Тимовете на Околчица и Скала направиха здрав сблъсък с много единоборства по терена и по-малко реални голови възможности. Все пак на няколко пъти нападателите на двата отбора можеха да се разпишат, като през първата част по-чистите положения бяха за моравчани.

Първи обаче поведоха зверинчани. В 58-та минута нападателят Денис Георгиев получи топката отдясно, напредна към пеналта и с хубав премерен удар по диагонала вкара за 1:1. Само 7 минути по-късно символичните домакини изравниха. След постепенна атака Иван Иванов получи топката в наказателното поле и без забавяне стреля в долния десен ъгъл на вратата.

През второто полувреме на два пъти гостите имаха сериозни претенции към главния рефер Емил Тодоров за неотсъдени дузпи. При първата ситуация за задържане на Ангел Петров в пеналта, а при втората за поваляне на Денис Георгиев.

До края двата отбора не успяха да си вкарат нови попадения и така си разделиха по една точка.

В останалите срещи от събота: Строител (Кунино) - Ботев (Рогозен) 1:3, Балкански (Михайлово) - Монолит (Манастирище) 0:4 и Манастирище - Искър 1923 (Роман) 2:0.

Днес от 14:00 часа в Мездра играят Скала 2015 (Оселна) и Огоста (Хайредин), а от 16:00 часа Локо (Мездра) и Миньор 2005 (Згориград). Последния двубой от кръга е Ботев (Криводол) - Дунав 2016 (Селановци).