Домакините от Локо (Мездра) започнаха в следния титулярен състав: Веселин Цветковски, Емил Борисов, Ивайло Георгиев, Явор Янков, Момчил Манчев, Борис Тончев (кап.), Любослав Петров, Илия Илиев, Валдемар Стоянов, Николай Генов и Марио Иванов, .

Двубоят започна в прилично темпо след лятната пауза. В играта на "железничарите" обаче личеше липсата на пълноценна тренировъчна подготовка, което обяснява хаотичното и безидейно ритане на топката в началото на мача. В играта на гостите имаше повече острота и тактически правилни отигравания.

В 15-ата минута, след поредната контра отдясно и грешка в защитата на червено-черните, капитанът на гостите Пламен Георгиев откри резултата - 0:1. В изблик на радост, голмайсторът на Манастирище изтръгна флагчето на корнера, но главният рефер Владимир Палански (свирил иначе перфектно мача) не го санкционира.

След гола домакините започнаха да налучкват някакво игрово темпо, създадоха едно-две положения, но едва в 30-ата минута след аситенция на Валдемар Стоянов Марио Иванов възстанови равенството - 1:1.

През втората част наставникът на домакините Иван Георгиев-Саки пусна в игра опитните Костадин Пилитов, Тихомир Найденов-Базнеса и Мартин Монов. В играта на локомотивци се усети живец, замириса малко на футбол. Най-напред Валдемар Стоянов пропусна да отбележи с глава от малкия пеналт след подаване на Любослав Петров отляво, малко по-късно Пилитов натресе левия страничен стълб на вратата, пазена от Цветан Димитров.

Гостите от своя страна също направиха фрапиращи пропуски след няколко бързи контри, но ударите на Борисов и Божинов бяха неточни. Поредица решителни намеси на вратаря на мездренчани Веселин Цветковски внесоха спокойствие в иначе доста хаотичната защита.

До края на двубоя не се случиха изненади и двата тима си поделиха по една точка на старта на шампионата.