Изненадващо в основния състав на гостите се появи контузеният им разпределител Георги Братоев. На четвъртфинала срещу ЦСКА той изкълчи глезен и обяви, че му трябват поне две седмици за възстановяване. Травмата му обаче бързо отшумя и екснационалът дирижираше умело играта на отбора си.

Нефтохимик започна вихрено и затвори първия гейм с 25:16 точки. Интрига имаше във втория, в който домакините успяха да стопят разлика от 6 точки, но опитът на гостите и класата на отделните им играчи се оказаха решаващи. Третата част бе копие на втората. В последния си мач за победителите Николай Учиков реализира 21 точки. Днес бившият национал, който бе привлечен само за турнира, се завръща в Гърция, за да се присъедини към клубния си отбор. За Монтана най-резултатен с 9 точки бе младежкият национал на Русия Кирил Клец.

Монтана - Нефтохимик 0:3 (16:25, 23:25, 17:25)

Монтана: Константин Абаев 1, Кирил Клец 9, Златко Кьосев 5, Аспарух Аспарухов 7, Борис Наков 2, Иван Латунов 5 (Мартин Пенев 3, Себастиан Роата 2, Делчо Раев 1, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Нефтохимик: Георги Братоев 3, Николай Учиков 21, Валентин Братоев 18, Георги Петров 6, Илия Петков 11, Николай Къртев 6 (Васил Атанасов, Теодор Салпаров-либеро). Треньор: Найден Найденов.

Съдии: Петър Харалампиев, Симеон Иванов.

Зала "Младост” - гр. Монтана -1200 зрители.