Срещу Черноморец воденият от треньора Ферарио Спасов тим доминираше през цялото време и пропусна да спечели по-убедително. На два пъти преди почивката Димитър Георгиев имаше възможност да открие резултата, но първо стреля в аут, а след това футболист на Черноморец изби от голлинията неговия удар. Привлеченият от Дунав (Русе) нападател се разписа за 1:0 в 24-ата минута след асистенция на Тони Тасев.

През второто полувреме от стартовия състав на терена остана само Стефан Цонков. Два гола на влезлия като резерва Атанас Илиев бяха отменени заради засада, а пропуски пред вратата на съперника направи и Сергей Георгиев. В 87-ата минута Йордан Йорданов комбинира с Борислав Дамянов и юношата на Монтана се разписа за крайното 2:0.

Монтана: Ивайло Василев (46 мин. Марин Орлинов), Васил Попов (60-Даниел Георгиев), Иван Михов - кап. (46 мин. Владимир Айтов), Румен Трифонов (46 мин. Галин Ташев), Стефан Цонков, Ивайло Стоянов (60 мин. Сава Савов), Семен Шептецкий (46 мин. Борислав Дамянов), Никола Гавов (46 мин. Йордан Йорданов), Димитър Георгиев (46 мин. Атанас Илиев), Айкут Рамадан (46 мин. Димитър Илиев), Тони Тасев (46 мин. Сергей Георгиев).