Отборът на Монтана създаде първата си чиста ситуация за гол в 14-та мин., когато удар от фаул на Тони Тасев бе спасен от вратаря Захари Димитров. Три минути по-късно Тасев бе точен след асистенция на Атанас Илиев. В 25-та мин. Божидар Станчев си заби неспасяем автогол опитвайки се да изчисти центриране от дясно на Дамянов. Последният направи резултата класически в 42-та мин. Две по-късно Борислав Балджийски покачи, а секунди преди почивката вратарят на монтанци Васил Симеонов спаси силния удар на Мартин Таушанов.

През второто полувреме и в двата отбора бяха направени много смени, въпреки това Монтана не изпусна инициативата. В 48-та мин. новото попълнение Ивелин Илиев-Шакири направи 5:0 след меле пред вратата на символичните гости. До края нов гол не падна. Следващата проверка за Монтана е на 19 юни срещу Миньор в Перник.

Монтана: Васил Симеонов, Алекс Георгиев, Иван Михов - капитан, Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Стефан Каменов, Борислав Дамянов, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Тони Тасев (Петър Петров, Стефан Цонков, Ваньо Илиев, Преслав М. Петров, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Владимир Айтов, Румен Руменов, Николай Цветков, Ивелин Илиев).

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачаров, Крум Николов, Божидар Станчев, Симеон Бояджиев, Мартин Таушанов-кап., Димитър Стоев, Александър Александров, Аспарух Шамшелов, Венци Маламов, Живко Димитров (Кирил Георгиев, Александър Смилков, Петър Добриинков, Марин Георгиев, Иван Мирчев, Благовест Танев, Благой Чапаков). Треньор: Саша Симонович.
Главен съдия: Димитър Димитров. Асистенти: Станислав Станев, Георги Великов.

Стадион в софийския квартал „Требич“- 30 зрители.