И за двата отбора проверката е първа за годината. Символичните гости можеха да отрият резултата веднага след началния съдийски сигнал на Петър Милков, но Кристиян Методиев-Пато изпусна сам срещу вратаря Генади Николов.

В 12-та мин. отново Методиев стреля по земя, Николов изби, а при добавката Милен Заков бе точен. 0:2 стана в 26-та мин., когато Заков засече в мрежата центриране от ляво.

След почивката Монтана заигра по-добре и в 56-та мин. Любомир Веселов пресече лошо върната от Галин Славчев топка и я търкулна във вратата. Две минути по-късно след изпълнение на корнер Кристиян Методиев бе оставен непокрит в наказателното поле и Вихър поведе с 3:1.

След още две минути Георги Манолиу проби от ляво и с удар в далечния ъгъл намали преднината на съперника. В 78-та мин. Емил Петров изравни, а до края домакините можеха да стигнат и до победата, но Денис Димитров-Бебето и Петьо Петков пропуснаха.