Двубоят започна равностойно, като с една идея по-активни изненадващо бяха гостите. В 12-та мин. обаче монтанци пропуснаха добра възможност да открият резултата. Стефан Христов изведе в наказателното поле Крис Гади, който пробва диагонален шут, но покрай вратата. Две минути по-късно от лошо върната към вратаря топка се възползва Венцислав Иванов, който подмина Петков и на празна врата не сгреши за 0:1. В 18-та мин. Владислав Цеков-Каската засече с глава над напречната греда центриране от дясно на Александър Башлииев. Отново юношата на Монтана стреля с глава и отново над вратата в 28-та мин. В ответната атака Башлиев върна остра топка към Мартин Петков, който се размина с нея, но за негов късмет тя излезе в аут. Последва кратко затишие преди отново да се създадат две опасни ситуации пред двамата вратари. Първо Стефан Каменов насочи топката в долния десен ъгъл, но Груев се хвърли и улови пред голлинията. След това капитанът на гостите Георги Мариянов стреля от дъгата на пеналта в аут.

Второто полувреме започна с повече борба в централната част на терена, като играта често бе накъсвана. При първата си по-сериозна атака Монтана успя да изравни. Това стана в 63-та мин., когато Фудил Идрисс комбинира с Йордан Йорданов и той с шут в долния ляв ъгъл направи Борис Груев. Последваха силни минути за домакините, в основата на които бе Фудил. В 67-та мин. негов удар премина покрай вратата, а малко след това белгиецът от центъра пробва с левачката да изненада вратаря, но топката премина на сантиметри над напречната греда. В 83-та мин. Фудил изведе Йорданов в добра позиция в пеналта, но голмайсторът на монтанци изпрати топката в напречната греда.

Монтана - ЦСКА 1948 II 1:1

Монтана: 30.Мартин Петков, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 4.Даниел Стоянов, 2.Стоян Предев, 7.Крис Гади (46-15.Атанас Карачоров), 13.Йордан Йорданов, 20.Владимир Цеков (86-11.Аспарух Смилков), 22.Стефан Каменов (57-18.Николай Николов), 99.Стефан Христов (57-19.Росен Кръстев). Треньор: Светлан Кондев.

ЦСКА 1948 II: 69.Борис Груев, 44.Костадин Илиев, 87.Симеон Петров, 42.Борислав Вакадинов, 41.Андрей Йорданов (79-21.Кристиян Върбанов), 13.Георги Мариянов-кап. (79-45.Мариян Димитров), 56.Богдан Костов (63-Марио Дилчовски), 64.Владимир Гогов, 66.Стивън Кирилов (46-27.Борислав Дамянов), 61.Стрлиян Добрев (63-90.Николай Ганчев), 58.Венцислав Иванов. Треньор: Мирослав Миндев.

Голмайстори: 0:1 Венцислав Иванов (14), 1:1 Йордан Йорданов (65).

Главен съдия: Петър Кузев.

Асистенти: Никифор Велков, Ивайло Атанасов.

Жълти картони: Александър Башлиев (Монтана); Симеон Петров, Андрей Йорданов, Мирослав Миндев (ЦСКА 1948 II).

Стадион: „Огоста“-350 зрители.