Въпреки териториалното си надмощие, монтанци не успяха да поразят вратата на домакините през първото полувреме. В 20-ата минута това можеше да направи Йордан Йорданов, но гредата спря неговия удар.

Натискът след почивката продължи и в 63-ата минута централният защитник Кристиян Димитров засече центриране от фаул на Иван Коконов и откри резултата - 0:1. Четвърт час по късно Борислав Балджийски изведе Атанас Илиев сам срещу вратаря Мирослав Иванов и той не му остави никакъв шанс за 0:2.

"Доволен съм от играта на момчетата. Остават два мача до края, които ще се опитаме да спечелим”, заяви президентът на ПФК Монтана 1921 Румен Панайотов.

Ботев: Мирослав Иванов (кап.), Аспарух Смилков, Димитър Трайков, Емил Иванов, Емилиян Зотев, Иван Винков, Иван Цачев, Исус Ангелов, Рангел Абушев, Николай Янков, Цветелин Радев.

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов (кап.), Тодор Колев, Кристиян Димитров, Йордан Йорданов, Владимир Айтов, Сергей Георгиев, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Тони Тасев.