Монтана можеше да поведе още при първата си атака към вратата на Илко Пиргов. Това стана в 13-та мин., когато Давид Кики проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но стражът на Локомотив изби в ъглов удар. Две минути по-късно и Марио Кирев трябваше да се намесва след шут на Димитър Илиев. В 29-та мин. пък Янко Ангелов засече с глава, но в аут и с това се изчерпаха положенията преди почивката.

През втората час гостите имаха териториално надмощие, а домакините дебнеха на контраатаки. При една такава в 64-та мин. Давид Кики засече успоредно на голлинията центриране на Стефан Каменов от дясно, но не намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно Тони Тасев направи сериозен пропуск. Той се озова зад гърба на защитата на пловдивчани, изпревари излезлия да го пресреща извън наказателното си поле вратар, но вместо в опразнената врата изпрати топката над напречната греда.

В 74-та мин. Локомотив поведе. Янко Ангелов спря с нарушение на дъгата на пеналта Кристиан Илич, а Георги Минчев изпълни по перфектен начин фаула и не остави никакъв шанс на Кирев. В добавеното време удар с глава на Росен Кръстев излезе в аут.

Монтана – Локомотив (Пловдив) 0:1

Монтана: 1.Марио Кирев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап. (77-23.Сергей Георгиев), 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов, 24.Давид Кики, 6.Янко Ангелов, 8.Тони Тасев (89-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 4.Радослав Терзиев2 (83-10.Владимир Айтов), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Локомотив: 1.Илко Пиргов, 61.Динис Алмейда, 25.Лукас Масоеро, 5.Дейвид Малембана (81-4.Кристиан Гомис), 34.Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (88-44.Николай Николов). 7.Момчил Цветанов, 9.Бирсент Карагерен, 6.Кристиан Илич, 14.Димитът Илиев-кап., 10.Георги Минчев (90+3-15.Георги Мавродиев). Треньор: Александър Тунчев.

Голмайстор: Георги Минчев (74).

Главен съдия: Георги Давидов.

Асистенти: Никифор Велков, Илиян Капарашев.

Жълти картони: Иван Михов, Радослав Терзиев, Тони Тасев, Янко Ангелов (Монтана); Динис Алмейда, Парвиз Умарбаев (Локомотив).

Стадион: „Огоста - без зрители.