Двубоят започна отлично за домакините, които водеха с 6 точки при второто техническо прекъсване - 16:10. Необясним срив в играта им обаче даде възможност на столичани да се съвземат и да затворят гейма с 33:31. По същия сценарии се развиха втората и четвъртата част. Единствено в третата Монтана беше на ниво от началото до края и я спечели категорично с 25:18.

Кирил Клец отново бе най-резултатен за домакините, отбелязвайки 26 точки. За ЦСКА Венцислав Георгиев завърши мача с 28 т.

В следващия кръг в зала "Младост” ще гостува и другия столичен гранд - Левски. Срещата е в петък, 15 декември, от 18:30 часа, като отново ще бъде предавана пряко по Диема спорт.

Монтана – ЦСКА 1:3 (31:33, 24:26, 25:18, 23:25)

Монтана: Константин Абаев 4, Кирил Клец 26, Златко Кьосев 14, Аспарух Аспарухов 15, Иван Латунов 14, Борис Наков 6 (Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

ЦСКА: Владимир Станков 3, Венцислав Георгиев 28, Яни Георгиев 12, Ивайло Стефанов 3, Красимир Гайдарски 6, Тодор Костов 14 (Пламен Шекерджиев 3, Иван Крачев, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Сашо Попов.

Съдии: Петър Харизанов, Добромир Добрев.

Зала: „Младост” - 900 зрители.