Срещата започна с две отлични възможности, разкрили се пред Атанас Илиев. Още във 2-ата мин. централният нападател на домакините се озова в добра позиция, но вратарят Пламен Колев изби силния му удар. При вторият си опит обаче Илиев бе точен, след като засече с глава в мрежата центриране от корнер на Тони Тасев за 1:0.

В 15-ата мин. гол на Тасев бе отменен, след като страничният съдия Живко Петров вдигна флага за засада. От тук до края на мача футболистите на Монтана бяха неузнаваеми. В 20-ата мин. Никола Гавов сгреши пред наказателното поле, но Габриел Диманов не се възползва от подаръка и стреля в аут. Пет минути по-късно Борислав Стойчев получи директен червен картон, след като спря с нарушение пред наказателното поле откъсващия се Иван Винков.

Гостите взеха инициативата, но до почивката нямаха ситуации за гол. През второто полувреме натискът на Ботев продължи и в 58-ата мин. Иван Тошев излезе очи в очи с вратаря, но Ивайло Василев спаси. Три минути по-късно обаче стражът на Монтана бе безпомощен. Винков центрира от дясно и резервата Джунейт Яшар с глава изпрати топката в мрежата за 1:1.

В 68-ата мин. Тошев бе оставен непокрит на далечната греда, но не успя да уцели вратата. Домакините си върнаха водачеството в 70-ата мин. Тогава Тони Тасев центрира от дясно от фаул, а Атанас Илиев засече от въздуха топката и с десния крак я изпрати в долния ляв ъгъл - 2:1. Минута преди края от грешка в отбраната на Монтана се възползва резервата Рангел Абушев, който се разписа с глава за 2:2.

Монтана 1921 - Ботев (Гълъбово) 2:2

Монтана 1921: Ивайло Василев, Румен Трифонов, Борислав Стойчев, Галин Ташев, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Никола Гавов (46-Владислав Мисяк), Атанас Илиев (79-Мирослав Антонов), Николай Цветков, Сергей Георгиев (кап.). Треньор: Стефан Генов.

Ботев: Пламен Колев, Бейсим Бейсим, Габриел Диманов, Георги Търтов, Джунейт Яшар, Иван Тошев (73-Емилиян Зотев), Иван Винков, Исус Ангелов, Николай Янков-кап., Пламен Коларов, Цветелин Радев. Треньор: Саша Симонович.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (6), 1:1 Джунейт Яшар (61), 2:1 Атанас Илиев (71), 2:2 Рангел Абушев (89).

Главен съдия: Красен Георгиев.
Асистенти: Александър Атанасов, Живко Петров.

Жълти картони: Тони Тасев, Сергей Георгиев, Николай Цветков (Монтана); Габриел Диманов, Николай Янков, Рангел Абушев (Ботев).

Червен картон: Борислав Стойчев (Монтана).

Стадион "Огоста" - Монтана: 400 зрители.