Домакините започнаха по-добре мача, пресираха съперника си и не му позволяваха да разиграва топката. Гостите поведоха с първия си удар към вратата на Благой Макенджиев. Стражът на Монтана допусна топката да излезе в корнер, а след неговото изпълнение Атанас Илиев вкара с глава. Последваха пропуски на Бари и Николай Минков, а Станислав Работов едва не си отбеляза автогол, но напречната греда спря изравняването. То стана факт в 26-та мин., когато Бари Билал се пребори с трима защитници на Ботев и с мощен шут едва не скъса мрежата. Минута по-късно стадионът избухна за втори път. Минков центрира от дясно, а Стефан Цонков и засече с глава в долния ляв ъгъл за 2:1. В 37-та мин. Сергей Георгиев пропусна да покачи останал сам срещу вратаря.

През второто полувреме домакините продължиха с агресивната си игра, като Георгиев и Борислав Балджийски изпуснаха да покачат. Вратарят Макенджиев пък спаси далечен шут на Антонио Вутов. Осем минути преди края на мача Тони Тасев преодоля Виктор Генев и Иван Бандаловски, последният блокира първия му удар, но не и вторият. В добавеното време главният съдия Никола Попов показа втори жълт и червен картон на Вутов.

Монтана – Ботев (Пловдив) 3:1

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Йордан Йорданов, Владимир Айтов, Стефан Цонков, Димитър Илиев-кап., Тони Тасев (89-Николай Цветков), Янко Ангелов, Билал Бари (76-Валлери Христов), Сергей Георгиев (66-Борислав Балджийски), Николай Минков. Треньор: Никола Спасов.

Ботев: Георги Аргилашки, Иван Бандаловски, Джонатан Соуза, Станислав Работов (35-Антонио Вутов), Виктор Генев, Мите Цикарски, Лъчезар Балтанов-кап. (46-Димитър Тонев), Мишел Еспиноза (35-Станислав Шопов (78-Иван Василев), Атанас Илиев, Славчо Шоколаров, Тодор Неделев. Треньор: Ферарио Спасов.

Голмайстори: 0:1 Атанас Илиев (8), 1:1 Билал Бари (26), 2:1 Стефан Цонков (27), 3:1 Тони Тасев (82).

Главен съдия: Никола Попов.

Асистенти: Мартин Ангелов, Димитър Димитров.

Жълти картони: Димитър Илиев, Янко Ангелов, Тони Тасев (Монтана); Джонатан Соуза, Лъчезар Балтанов, Славчо Шоколаров, Антонио Вутов (Ботев).

Червен картон: Антонио Вутов (90-та мин.-Ботев).

Стадион: „Огоста”-700 зрители.