Монтанчани взеха първите два гейма, като във втория бяха догонващи в резултата. В третата част гостите водеха през цялото време, като при второто техническо прекъсване преднината им бе убедителна - с 16:9 точки. Домакините успяха да изравнят 22:22, но не и да затворят мача.

В четвъртия гейм всичко си дойде на мястото и Монтана триумфира след категоричен успех с 25:17 т. 19-годишният диагонал Кирил Клетс отбеляза най-много точки за победителите - 24. Златко Кьосев и Иван Латунов завършиха мача съответно с 15 и 14 точки. За отбора на Марек се отличи Димитър Дулчев с 22 точки.

Монтана - Марек 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:17)

Монтана: Златко Кьосев 15, Константин Абаев 5, Аспарух Аспарухов 8, Борис Наков 7, Кирил Клетс 24(Михаил Георгиев 1, Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Марек: Светослав Станков 3, Асен Велков 8, Станислав Величков 8, Димитър Дулчев 22, Борислав Апостолов 4, Преслав Йорданов 7 (Светослав Иванов 1, Константин Нешев 1, Христо Колев-либеро, Георги Михайлов-либеро). Треньор: Иван Тасев.

Зала "Младост” - гр. Монтана - 500 зрители.