Монтанци влязоха с много голямо желание в срещата и в 15-та мин. Сергей Георгиев проби от дясно и комбинира с Николай Минков, който продължи топката към Давид Кики, но силният му удар бе избит в корнер от вратаря Даниел Наумов. В 22-та мин. Георги Русев фаулира в наказателното поле Тони Тасев, а потърпевшият бе точен от бялата точка за 1:0. В края на първото полувреме гол на Симеон Петров бе отменен заради засада.

След почивката футболистите на новака в групата тръгнаха да обръщат резултата, но балонни им центрирания не затрудниха защитата на Монтана. В 61-та мин. главният съдия Васимир Ел-Хатиб показа несправедливо втори жълт и червен картон на Сергей Георгиев, но при повторението ясно се вижда нарушение срещу Лазар Марин няма. Останали с човек на терена футболистите на Монтана приеха играта в собствената си половина, но действаха много организирано в защита и не допуснаха сериозни опасности пред своята врата.

Монтана – ЦСКА 1948 1:0

Монтана: 30.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 4.Радослав Терзиев, 8.Тони Тасев (70-5.Раян Сенхаджи), 22.Стефан Каменов (90-26.Стоян Предев), 23.Сергей Георгиев, 6.Янко Ангелов (76-20.Михаел Орачев), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 14.Димитър Савов (65-21.Венцислав Василев), 87.Симеон Петров, 24.Лазар Марин, 44.Ангел Лясков (74-20.Ангел Бастунов), 18.Ивайло Чочев, 10.Васил Шопов, 11.Денислав Александров (46-9.Димитър Митков), 70.Георги Русев, 7.Марио Топузов, 33.Галин Иванов-кап. Треньор: Красимир Балъков.

Голмайстор: Тони Тасев (22-дузпа).

Главен съдия: Васимир Ел-Хатиб.

Асистенти: Петър Джугански, Павлин Михайлов.

Жълти картони: Радослав Терзиев, Сергей Георгиев, Николай Минков (Монтана); Лазар Марин (ЦСКА 1948).

Червен картон: Сергей Георгиев (Монтана 61-ва мин.).

Стадион: „Огоста“-без публика.