Гостите бяха трагични в първите два гейма и загатнаха за истинските си възможности само в третия гейм, в който водеха почти през цялото време, за да го пропилеят накрая с 23:25. „Това бе най-слабият ни мач до сега”, заяви по телефона изп. директор на Монтана Стоян Костов. Според отборът основната причина за поражението е слабата игра в нападение. Кирил Клетс бе отбеляза 17 точки за детронирания лидер, с които стана топ-реализатор на двубоя. За домакините Илиян Преспов се отличи с 15 точки.

Пирин (Разлог) – Монтана 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

Пирин: Ради Попов 13, Георги Елчинов 6, Илиян Преспов 15, Стилиян Асенов 6, Костадин Гаджанов 4, Мартин Кръстев 5 (Петър Каракашев-либеро). Треньор: Северин Димитров.

Монтана: Златко Кьосев 9, Иван Латунов 4, Костадин Абаев 2, Аспарух Аспарухов 4, Борис Наков 4, Кирил Клетс 17 (Делчо Раев 1, Мартин Пенев 1, Добромир Димитров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Зала: „Септември”-500 зрители.

Резултати от останалите срещи: ЦСКА – Левски (София) 3:1 (21, -24, 21, 21), Черно море (Варна) – Добруджа (Добрич) 3:1 (-22, 19, 12, 22), Миньор (Перник) – Арда (Кърджали) 3:1 (-22, 16, -23, 22, 12).Днес играят Хебър (Пазарджик) и Тетевен, в неделя: Нефтохимик (Бургас) – Марек (Дупница).