Домакините се настаниха трайно в половината на съперника още след първия съдийски сигнал и създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Илиян Николов. В най-чистата от тях Владимир Айтов засече с глава центриране от дясно на Даниел Васев, но вратарят спаси. Логичното в мача се случи в 40-та мин., когато Тодор Колев намери пред границата на пеналта Мирослав Антонов, който спря топката на Даниел Васев и той я изпрати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Пет минути след почивката Монтана удвои преднината си. Тогава Александър Манолов изпревари защитник на гостите и с удар покрай вратаря направи 2:0. След един час игра Димитър Юруков бе изпуснат от защитата на монтанци и намали. Малко след това отново той изпусна сам срещу вратаря. Пропуски за домакините до края на мача направиха Петър Атанасов и Юлиян Чапаев, а в 79-та мин. влезлият като резерва Атанас Илиев изпусна сам срещу вратаря.

Монтана – Марица (Пловдив) 2:1

Монтана: 33.Неманя Счекич, 14. Николай Пърнаров, 3.Иван Михов-кап., 17.Тодор Колев, 19.Юлиян Чапаев (72-5.Стефан Цонков), 21.Владимир Айтов, 10.Петър Атанасов, 4.Даниел Васев (83-26.Борислав Дамянов), 20.Мирослав Антонов (63-9.Атанас Илиев), 13.Йордан Йорданов, 11.Александър Манолов. Треньор: Явор Вълчинов.

Марица:1.Илиян Николов-кап., 16.Алил Кардашев (79-2.Никола Марин), 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 5.Христо Стамов, 7.Джунейт Яшар, 8.Венцислав Гюзелев (59-15.Светослав Читаков), 9.Рангел Игнатов (53-19.Петър Чалъков), 10.Димитър Юруков, 20.Борислав Караматев, 22.Николай Колев. Треньор: Стоян Димитров.

Голмайстори: 1:0 Даниел Васев (40), 2:0 Александър Манолов (50), 2:1 Димитър Юруков (60).

Главен съдия: Румен Христов.

Асистенти: Асен Крумов, Петър Рангелов.

Жълти картони: Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Даниел Васев, Александър Манолов (Монтана); Атанас Ташолов, Борислав Караматев, Светослав Читаков, Петър Чалъков (Марица).

Стадион: „Кипровец” в Чипровци - 600 зрители.