Двубоят на стадион „Огоста“ започна равностойно, като първата по-интересна ситуация дойде в 8-та мин., когато в опита да изчисти топката, Радослав Терзиев уцели съотборника си Томислав Папазов, но вратарят Петър Дебърлиев внимаваше и изби в корнер. След неговото изпълнение Стефан Цонков можеше да открие резултата. Централният защитник на домакините бе оставен непокрит на два метра пред голлинията, топката се удари в тялото му, а след това и в лявата греда, но не влезе във вратата. Последваха минути, в които играта се водеше в централната част на терена. Хебър поведе в 41-та мин. Тогава отлична атака, започната от Октай Хамдиев и продължена от Живко Петков, завърши с неспасяем шут под гредата на Олег Димитров за 0:1.

След почивката Монтана натисна и стигна до две възможности, които обаче не завършиха с голов удар. Вместо това в 52-та мин. Емануил Манев шутира от границата на наказателното поле и след рикошет в крак на защитник топката профуча над напречната греда. Домакините организираха добра атака в 79-та мин., при която Александър Башлиев получи, финтира бранител в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но вратарят спаси. Три минути преди края, влезлият като резерва Росен Кръстев можеше да изравни, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря на хебърци.

Монтана – Хебър (Пазарджик) 0:1

Монтана: 12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап, 14.Димитър Буров (46-15.Атанас Карачоров), 33.Стефан Цонков,13.Йордан Йорданов, 7.Крис Гади (54-11.Аспарух Смилков), 22.Стефан Каменов, 99.Стефан Христов (46-19.Росен Кръстев), 17.Идрис Фудил (54-18.Николай Николов), 2.Стоян Предев (81-9.Румен Георгиев). Треньор: Светлан Кондев.

Хебър: 1.Петър Дебърлиев, 24.Томислав Папазов, 18.Радослав Терзиев, 5.Мартин Михайлов, 98.Георги Търтов, 3.Александър Бастунов (87-20.Жак Пехливанов), 34.Олег Димитров (76-33.Георги Каракашев), 8.Евгени Игнатов-кап. (65-99.Тодор Чаворски), 12.Емануил Манев (65-39.Ивайло Михайлов), 77.Октай Хамдиев, 9.Живко Петков (77-26.Мартин Вълчинов) Треньор: Николай Митов.

Голмайстор: Олег Димитров (41).

Главен съдия: Георги Димитров.

Асистенти: Борислав Колев, Иван Иванов.

Жълти картони: Йордан Йорданов, Росен Кръстев (Монтана); Олег Димитров (Хебър).

Стадион: „Огоста”-300 зрители.