Самата среща започна с минута мълчание в памет на големия ни актьор Стефан Данаилов. Целият мач премина изцяло под диктовката на домакините, които играха много дисциплинирано и изпуснаха да спечелят и по-убедително.
Резултатът откри Атанас Илиев в 24-та мин. засичайки с глава центриране от ляво на Сергей Георгиев, който малко след това от близо изпрати топката в гредата. В 31-та мин. Виктор Митев стреля в напречната греда, а при добавката Владислав Мирчев не сгреши. Секунди преди почивката Тони Тасев асистира на Сергей Георгиев и той покачи.

Тасев бе в основата и на третия гол за Монтана, който вкара с глава капитанът на отбора Иван Михов в 55-та мин. Две минути по-късно Атанас Илиев направи 4:1, след като бе изведен в пеналта от Сергей Георгиев.
Най-красивия гол в мача падна в 67-та мин. Тогава Николай Цветков-Демона с прецизен външен фалц намери Илиев в наказателното поле и той с ефектно воле оформи своя хеттрик. В 79-та мин. голмайсторът на монтанци не се полакоми, а останал сам срещу вратаря подаде на Сергей Георгиев, който се разписа за крайното 6:1.

Монтана - Черноморец (Балчик) 6:1

Монтана: Васил Симеонов, Валери Христов (80-Стефан Цонков), Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев (61-Йордан Йорданов), Сергей Георгиев, Владимир Айтов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев (72-Николай Минков). Треньор: Светлан Кондев.

Черноморец: Християн Христов, Генади Луго-кап., Дони Дончев, Тодор Таушанов, Даниел Георгиев, Николай Иванов, Цветан Илиев (84-Любен Любенов), Васил Калоянов, Виктор Митев (41-Георги Георгиев), Владислав Мирчев (58-Станислав Желязков), Иван Михайлов. Треньор: Георги Иванов.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (24), 1:1 Владислав Мирчев (31), 2:1 Сергей Георгиев (45), 3:1 Иван Михов (55), 4:1 Атанас Илиев (57), 5:1 Атанас Илиев (67), 6:1 Сергей Георгиев (79).

Главен съдия: Мартин Великов.

Асистенти: Владимир Ташков, Теодор Петров.
Жълти картони: Тодор Таушанов, Даниел Георгиев, Васил Калоянов (Черноморец).

Стадион: „Огоста” - 500 зрители.