Няколко секунди след почивката Илиев бе спънат в пеналта от Иван Калайджийски. 19-годишният защитник на гостите получи втори жълт и червен картон, а домакините правото да изпълнят дузпа. Потърпевшият си заложи топката и я насочи в долния ляв ъгъл, но вратарят на столичните "железничари" Александър Любенов хвана ъгъла и спаси.

В 54-ата минута един от най-добрите в състава на Монтана - Даниел Георгиев центрира отдясно в наказателното поле, където Сергей Георгиев засече топката на близката града и я изпрати неспасяемо за втори път в мрежата. Отново Георгиев комбинира с Наско Илиев, но ударът му премина над гредата.

В 67-ата мин. след грешка в отбраната на гостите Тони Тасев бе фаулиран от вратаря в наказателното поле и главният съдия Румен Христов не се поколеба да отсъди втора дузпа за Монтана. От бялата точка този път Тасев не сгреши и направи резултата класически. До края на мача монтанци имаха пълен превес на терена и дори пропуснаха да спечелят още по-убедително.

Монтана - Локомотив (София) 3:0

Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Никола Гавов (46-Йордан Йорданов), Николай Цветков (72-Владислав Мисяк), Тони Тасев, Атанас Илиев (70-Димитър Георгиев), Сергей Георгиев. Треньор: Ферарио Спасов.

Локомотив: Александър Любенов, Иван Калайджийски, Емил Виячки, Александър Горанов, Христос Контохристос, Красимир Милошев, Георгиос Бузукис (65-Богомил Христов), Мартин Станкев (67-Йордан Тодоров), Владислав Романов-кап., Франк Мбарга (50-Марио Петков), Костадин Хазуров. Треньор: Ангел Колев.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (44), 2:0 Сергей Георгиев (54), 3:0 Тони Тасев (67-дузпа).

Главен съдия: Румен Христов.

Асистенти: Венцислав Банчев, Мартин Мачев.

Жълти картони: Галин Ташев, Димитър Илиев (Монтана); Александър Любенов, Иван Калайджийски (Локомотив).

Червен картон: Иван Калайджийски (Локомотив).

Стадион "Огоста" - Монтана: 800 зрители.