Още в самото начало Димитър Маймунков изби от голлинията удар на Атанас Илиев. Резултатът бе открит в 30-ата мин. Димитър Илиев изведе вдясно Сергей Георгиев, който пусна в пеналта на непокрития Атанас Илиев и той с десния крак изпрати топката във вратата за 1:0. Още при следващата си атака отново Илиев можеше да покачи, но вратарят Мартин Минев изби.

В последната минута на първото полувреме Тони Тасев изведе майсторски в коридор Сергей Георгиев, той центрира към Атанас Илиев, който продължи топката към далечната греда, където Димитър Георгиев необезпокояван я изпрати за втори път в мрежата.

След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, но въпреки жегата темпото остана сравнително високо. В 78-ата мин. Атанас Илиев засече с глава центриране отляво на Семен Шептецкий и направи резултата класически. Малко след това резервният вратар на "героите" Светослав Каменов изби в корнер удар с глава на Йордан Йорданов.

Монтана - Сливнишки герой 3:0 (2:0)

Монтана: Марин Орлинов (46-Ивайло Василев), Даниел Георгиев (46- Васил Попов), Иван Михов-кап. (46-Владимир Айтов), Румен Трифонов (46-Галин Ташев), Стефан Цонков, Димитър Илиев (46-Йордан Йорданов), Сергей Георгиев (46-Борислав Дамянов), Никола Гавов (46-Ивайло Стоянов), Атанас Илиев, Димитър Георгиев (46-Айкут Рамадан), Тони Тасев (46-Семен Шептецкий). Треньор: Ферарио Спасов.

Сливнишки герой: Мартин Минев, Сибил Карагьозов, Любомир Деспотов, Виктор Георгиев, Димитър Маймунков, Десислав Иванов, Николай Маринов, Мариан Хаджиев, Росен Колев, Костадин Кафтанов, Йордан Попов (Светослав Каменов, Лъчезар Свиленов, Денис Бучев, Георги Маринов, Мартин Костадинов, Емил Трендафилов, Кристиян Здравков, Георги Кузовски). Треньор: Венцислав Рангелов.

Главен съдия: Николай Малджански.

Асистенти: Веселин Найденов, Николай Михайлов.

Стадион "Огоста” - Монтана: 100 зрители.